Opposition leader Basha calls to get rid of Rama: With him there is no democracy

Opposition leader Basha calls to get rid of Rama: With him there is no democracy

10:16, 17/05/2020

The Albanian opposition leader Lulzim Basha condemned the demolition of the National Theater with Premier Edi Rama’s order.

“With the unlawful demolition of the National Theater to launder his cronies’ dirty money, Rama demolished the foundations of our society”, Basha said.

“The violance against citizens and media reporters is unacceptable. The arrested activists, artists, members of opposition must be released immediately! Rama is the grave digger of the social peace in the country, the thief of the public assets, and an ordinary criminal that has stamped on and usurped every power. Without getting rid of him, this country will not have state of law, democracy, development and prosperity for the people”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari17/05/2020 13:36

O LULI!!! LERI DEKLARATAT E FORTA! LERI HARTIMET DHE FJALET E BUKURA!!! O LULIIII!!! PO RAMES TI IA DHE RESPIRATORIN NE 2017 DHE E MBAJTE NE PUSHTET!!! NUK KE TURP QE FLET???!!!! IK ORE LEGEN!!! JEP DOREHEQJEN URGJENT!!! TE GJITHA KETO JANE PASOJE E QEPALLOSJES TENDE ME EDVIN RAMEN NE 2017!!!! EDHE TI EDHE LIKJA U BETE KURVAT E RAMES!!! A E PE SE CFARE BERI EDVINI? AI E KA GATI USHTRINE E TIJ PARAMILITARE PER TA PERDORUR NE CDO KOHE!!! TE GJITHE ATA PA UNIFORME, APO ME UNIFORMA POLICIE FALLCA DHE PA KOD IDENTIFIKIMI, JANE FORCA POLICORE PARAMILITARE, QE I KANE EMRAT NEPER NDERMARRJET, ADMINISTRATEN SHTETERORE DHE NEPER BASHKITE E TIRANES DHE TE SHQIPERISE, POR NUK SHKOJNE ASNJEHERE NE PUNE. ATA VETEM STERVITEN QE TE MBROJNE ME DHUNE PUSHTETIN E SATRAPIT TE SURRELIT!!! DIKTATURA U VENDOS EDHE ME QEPALLOSJEN TENDE TE 2017!!!

Kot Fare17/05/2020 11:02

Rama e sheh kete vend, dhe vecanerisht Tiranen, as me shume e as me pak se nje pelhure te madhe ne te cilen do te hedhe pikturen e tij te jetes. Per te eshte thjesht nje veper arti. Nuk ka asnje lidhje me frymoret qe gjallojne ne Tirane. Ata mund te rrine ose te ikin, ai do te mbylle vepren me te madhe te jetes se tij. Dhe kete po e ben me ritem te pershpejtuar sepse ndjen qe koha po mbaron. Duke qene edhe frikacak, perdor edhe vemjen e bashkise per te kryer ca pune qe mund ta zene perfund neser. Ky i fundit, meqe do ta kemi peshqesh per nje kohe te gjate ne tavoline, nuk ka frike te beje pune me kosto politike sepse e ardhmja (per fat te keq tonin) po ravijezohet e ndritur per te (me ndihmen edhe te aleateve tane) E vetmja menyre per te goditur Ramen ne kete pike eshte qe ti prishesh tablone. Kjo vjen me kosto te madhe per ne, frymoret e Tiranes, por duhet bere. Kete gje e kishte kuptuar dhe e beri Doktori kur i prishi mbikalimin tek Zogu i Zi. Kjo per ti treguar kesaj monstre qe nuk jemi thjesht frymore por qenie sociale dhe gjurma e tij ne kete qytet do te jete minimale. Aq sa i takon... Kjo nuk behet sot... Luli duhet ta beje kur te vije ne pushtet.. Thjesht duhet ta shenoje ne bllok per ta bere... DOKTORI ja tregoi vendin...

Askushi17/05/2020 10:56

Ne dime me mire se ty qe duhet te shporret, por ti po i zgjate jeten o tradhetar, sorosian

Shqiptari17/05/2020 10:25

BOLL ME LLAFE DHE DEKLARATA Z. BASHA!!! BOLL ME CITATE, RECITIME DHE HARTIME PUBLIKE!!! KA ARDHUR KOHA TE BESH THIRRJE PER KRYENGRITJE POPULLORE!!! NUK JEMI NE VITIN 1945? NUK JEMI ME NJE VEND KOMUNIST I IZOLUAR NGA BOTA!!! JEMI VEND ANTAR I NATO DHE OSBE!!!! KOHA NUK PRET!! CDO DITE QE KALON POPULLI PO BEHET ME I FUKARA E ME I DOBET, NDERSA RAMA PO BEHET ME I FUQISHEM!!! VULLKANI DUHET TE SHPERTHEJE!!! PRANDAJ RAMA E SHPALLI TIRANEN ZONE TE KUQE!!! E BERI TIRANEN TE KUQE SI NE KOHEN E ENVER HOXHES, NGA FRIKA E PROPTESTAVE DHE KRYENGRITJEVE POPULLORE!!!

Shto koment

Denonco