Ish deputeti publikon pamje nga Peshkopia: Pensionistët në rradhë, rrëzojnë propagandën qeveritare

Ish deputeti publikon pamje nga Peshkopia: Pensionistët në rradhë, rrëzojnë propagandën qeveritare

20:14, 03/04/2020

VIDEO/Xhemal Gjunkshi publikon pamjet nga Dibra: Pensionistët në rradhë , rrëzojnë propagandën e ndyrë Qeveritare !

Ish deputeti i PD për qarkun e Dibrës publikon pamje nga qyteti i Peshkopisë ku tregohet se si pensionistët presin në rradhë për të marrë pensionin e tyre duke shkelur çdo masë të marrë kundra COVID-19 dhe sipas tij, duke rrëzuar propagandën e qeverisë.

Sipas Gjunkshit, dibranët mezi dolën nga "karantina" 5 mujore e dimrit dhe menjëherë u futën në karantinë nga pandemia e Covid-19 .

Postimi i plotë i Xhemal Gjunkshit:

Pensionistët në rradhë , rrëzojnë propagandën e ndyrë Qeveritare !

Sikur të mos mjaftonte stresi dhe kufizimet nga koronavirusi, qytetarët e Dibrës patën mangut edhe borën dhe temperaturat e ulëta të prillit .

Dibranët mezi dolën nga "karantina" 5 mujore e dimrit dhe menjëherë u futën në karantinë nga pandemia e covid19 .

Të pamundur presin qeverinë ...qeverinë e rraskapitur nga korrupsioni e që është dorëzuar përpara ;

?Qytetarëve të pa punë

?Të punësuarve në biznesin e vogël

?Bujqve dhe fermerëve

?Përpara të sëmurëve invalidë

?Përpara pensionistëve

Prej tre ditësh pensionistët dalin e rrinë në sportelet e postës për të marrë pensionet...

Dalin dhe rrezikojnë veten jo vetëm nga koronavirusi , por edhe nga gjobat .

Janë të detyruar të dalin vetë pasi , posta shqiptare nuk po jua dërgon në shtëpi siç shohin në TEATRIN QEVERITAR në ekran.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco