Negociatat dhe COVID-19/ Komisioneri për zgjerim bisedon me Bashën: BE pranë Shqipërisë

Negociatat dhe COVID-19/ Komisioneri për zgjerim bisedon me Bashën: BE pranë Shqipërisë

16:21, 26/03/2020

Komisionieri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi ka patur një bisedë me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Siç informon vetë zyrtari i lartë i BE-së, përmes një postimi në Twitter, tema e bisedës ka qenë drita jeshile që ministrat e BE i dhanë pak ditë më për çeljes së negociatave me Shqipërinë si dhe situata me pandeminë COVID-19.

"Si pjesë të komunikimit të vazhdueshëm, fola sot me @lulzimbasha_al për rëndësinë e arritjes së #Shqipërisë në marrjen e dritës së gjelbër për bisedimet e pranimit.  Ne kemi rënë dakord që reformat duhet të vazhdojnë. #BE i qëndron pranë Shqipërisë në përpjekjet e rindërtimit dhe luftën kundër #Coronavirus", shkruan ai.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco