Edi advises people to wash their hands, but does not clip his own fingernails

Edi advises people to wash their hands, but does not clip his own fingernails

22:00, 18/03/2020

This is Edi, wash your hands...”. Every subscriber of the cellular networks in Albania has listened to the audio message sent to them by Premier Edi Rama and played automatically every time they dial a number. The Prime Minister is advising them for personal hygiene and clean themselves.

But the one that advises the people and has imposed restrictive measures on them is the first that needs some hygiene tips.

From the following screenshots of Rama's interview with Top Channel one can see his long fingernails. It's useless to tell people to wash their hands when you don't clip your own fingernails!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t19/03/2020 06:07

Ashtu ti mbaje,ta hajë me kollaj korona.

Arberi 19/03/2020 02:52

O zot cfarë zhulsi na qeveris ne. Mirë na e bën kur e durojmë. Vdisni shqiptarë se i don bytha Edi Ramës kshu ka ardhë puna, ky i degjeneruar paska pas Info për te gjitha këto të zeza qe po ndodhin dhe me vrap ndërtoi bunkerin dhe siguroj sumën.

Profesori 18/03/2020 23:09

Udheheqesi botnor nuk ka kohe per t' u kujdesur per higjenen e vet, se po kujdeset per shendetin financiar te organizates , pastaj si i dale prej shpelle qe prezantohet thonjte nuk jane risi por vazhdimesi ... Shyqyr, duket ,i ka te lare..

Xufe18/03/2020 22:40

Edi siç është i qelbur nga goja është i qelbur edhe nga trupi, edhe pse ka veshje super të shtrenjta është është i pështirë dhe kërmë. Mjerë ky popull shqiptar kush po e drejton ,ky qelbësirë me të gjithë qelbësirat që i ka rreth vetes.

Jani18/03/2020 22:17

Po pse cfare doni ju te thote Edvin gjithologu. lani thonjte dhe prisni duart?

Shto koment

Denonco