Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Ish-ministri: T’u qëndrojmë pranë në këto momente të vështira

Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Ish-ministri: T’u qëndrojmë pranë në këto momente të vështira

21:20, 24/01/2020

Një tërmet i fuqishëm goditi mbrëmjen e sotme Turqinë, me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka viktima. Lidhur me ngjarjen e rëndë ka reaguar dhe ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu.

Teksa shpreson që mos të ketë të lënduar në njerëz, Shehu thekson se populli shqiptar duhet t’i qëndrojë Turiqisë në krah.

“Termet i fuqishem ne pjesen Lindore te Turqise.

Te shpresojme per sa me pak deme e te lenduar, duke shprehur te gjithe solidaritetin tone me ate vend e popull mik.

Ashtu si Turqia na qendroi prane ne fatkeqesine tone te dhjetorit, ashtu dhe ne, me cfare mundemi duhet tu qendrojme ne krah.

Lutemi per ate vend e per ata njerez.”, shkruan Shehu.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco