VIDEO-FOTO/ Rama ndez dritat e pemës në Tiranë, por një surprizë e hidhur e priste

VIDEO-FOTO/ Rama ndez dritat e pemës në Tiranë, por një surprizë e hidhur e priste

20:34, 09/12/2019

Një grup të rinjsh te organizatës 'Rezistenca Rinore' i kanë bërë një surprizë të hidhur mbrëmjen e sotme Edi Ramës dhe Erion Veliajt, të cilët ishin bërë bashkë për të ndezur dritat e pemën e Vitit të Ri në sheshin ‘Skënderbej’.

Të rinjtë reaguan ndaj Ramës e Veliaj për keqpërdorimin e parave publike ne raste fatkeqësish natyrore.

Ata kishin zgjedhur një simbolikë të veçantë.

Në  momentin kur Bashkia Tiranë po ndizte dritat e pemës së fundvitit, të rinjtë me një pankartë në formën e bredhit, ku ishin pamje nga rrënimi i banesave pas tërmetit të 26 nëntorit.

Të rinjtë kanë shoqëruar ceremoninë e Ramës e Veliajt me thirrjen 'nuk është koha për zbukurime kur ka shkatërrime'.

Ndërsa prishën qetësinë e tij, Rama urdhëroi gardën që të largonte të rinjtë nga sheshi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Injoranti10/12/2019 00:06

Pema është e Krishtlindjes o derra iniorantë plehu. Nuk ka pemë vitriu o legena komunistë të pa fe. Nuk mund të përdhosen simbolet o legena, nuk janë bolet tuaja ose të enver dullës (se e drama nuk ka bole, është *ar i tëri) që ti emërtoni si t'ju vijë diarreja. PEMA E KRISHTLINDJES.

Daj Jaku09/12/2019 21:50

Xhagaidhuri (gomari) je ti o zullap që flet karllëqe. Për çfarë jemi më të fortë? Apo se i kemi vjedhur totalisht burimet e këtij vendi deri në pikën e fundit, se arka e shtetit është bosh, bie miu e thyen kokën, madje edhe lekët e qenve i vodhëm. Apo pse kami një kryeministër karallo që bën vetëm show? Ku ndodhet kjo forca, te ato plakat që dalin me i puth bythën karalloit për ndonjë kockë?

Shqiptari09/12/2019 21:44

Ja keta te dy jane ndyresirat e kombit! Dy simbolet e hipokrizise dhe arrogances ekstreme! Nga njera ane nxori vendimin per anullimin e te gjitha mbremjeve festimeve te ndermarrjeve dhe institucioneve shteterore, anulloi te gjitha shperblimet qe punonjesit e shkrete mezi po i prisnin per festat e fundvitit, gjasme ne shenje ndihme dhe solidariteti me pasojat dhe demet e shkaktuara nga termeti, nga ana tjeter pa piken e turpit ndez ne mes te Tiranes dritat e festes per vete dhe per lali Plehun, bojaxhiun e menderosur dhe te pacipe! Ja e shikoni dhe e kuptoni se sa fallco jane lotet e tyre per viktimat e termetit!!! E kuptoni se sa poshte eshte morali, dhembshuria, respekti, vleresimi dhe zemermiresia e ketyre dy ndyresirave qe kerkojne si hienat te perfitojne nga viktimat!!!!

Shto koment

Denonco