Parodi e drejtësisë/ Ish-Eurodeputetja ironizon betimin e Arta Vorpsit: BE të veprojë

Parodi e drejtësisë/ Ish-Eurodeputetja ironizon betimin e Arta Vorpsit: BE të veprojë

21:43, 14/11/2019

Ish eurodeputetja Doris Pack ka ironizuar nëpërmjet një postimi në tëiter, betimin e Arta Vorpsit përpara një noteri publik, duke e cilësuar si deligjitim të drejtësisë dhe duke i kërkuar BE të veprojë menjëherë.

Një parodi e drejtësisë. E emëruar në mënyrë antikushtetuese si gjyqtare kushtetuese, ajo zgjedh të betohet para një noteri publik jo përpara Presidentit të Republikës siç kërkon Kushtetuta. BE të veprojë!-shkruan Doris Pack

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco