FOTO/ Zbardhen emrat e banorëve të Unazës së re të plagosur nga policia

FOTO/ Zbardhen emrat e banorëve të Unazës së re të plagosur nga policia

11:17, 12/11/2019

IKMT me mbështetjen e dhunëshme të policisë ka nisur sot  shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, ndërsa mes banorëve dhe policisë ka pasur përplasje dhe tensione.Në spital deri ne keto momente ishin 7 persona nga unaza që po merrnin ndihmë të specializuar.

Ndërkohë që mësohet se numri i personave të plagosur nga dhuna e policisë ka shkuar në 8, mes tyre është edhe protestuesja Lindita Protoduari.

Ndërkohë që ish deputetet e Partisë Demokratike Albana Vokshi dhe Dhurata Çupi kanë qene ne Spitalin i Traumës pas dhunës së ushtruar ndaj banorëve të Unazës së Re nga policia në orët e para të mengjesit të sotëm

Ja emrat e të plagosurve

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco