‘U dendën me të ngrëna në Beirut’/ Gazetari i Le Iene shpartallon Lleshin

‘U dendën me të ngrëna në Beirut’/ Gazetari i Le Iene shpartallon Lleshin

09:47, 12/11/2019

Ndërsa Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi po fliste në emisionin ‘Opinion’, ka ardhur edhe një reagim nga gazetari i Le Iene, Taulant Kopliku.

Ky i fundit ka ironizuar rëndë ministrin, pasi ky i fundit u shfaq si heroi që shpëtoi Alvin Berishën.

Blendi Fevziu i lexoi statusin e gazetarit ministrit, i cili më pas replikoi me gazetarin.

Statusi i gazetarit Taulant Koplikut:

Nese dona me u solidarizu, per patriotizem po themi bravo Sander si shqiptar qe je. Po themi ishe aktori kryesor i gjithe çfare ndodhi ato dite ne kufirin mes Libanit dhe Sirise. Po themi gjithçka qe ti don qe ne me thane. Kjo per hir te flamurit qe vartesit e tu ishin kujdesur ta merrnin per t’ia hedhur kraheve Alvinit.

Ashtu po e leme, siç po deklaron ti pa tu dridhur qerpiku.

Vetem dy gjera te vogla do te thoja.

Se pari, mos harro se nuk mbeti Alvini qe ti jepni ju dashurine per flamurin, duke e mbeshtjelle sa per shoë e shkrepur foto nje pas nje. Ka nje babe, nje gjysh e do axha qe do dine ta brumosin me vlerat e nje shqiptari te mire, pa patur nevoje per keta telenovela libaneze.

Se dyti, diçka qe ta kesh per vete. Mos ia thuaj njeriu se ‘asht marre’.

Jane gajasur italianet me ato kingat e palestruar e me syze te erreta qe mberriten te ambasada duke u perplasur duarsh dhe perqafuar njelloj si skuadra e kapitenit Ultimo kur kapi Toto Riinen.

Kishin ngelur te habitur te gjithe se ça dreqin hidhen perpjete keta tipat me foto muskujsh e grushtesh drejtuar aparateve. Njefare Apollo Creed kartolinash, qe pasi u denden me te ngrena e te pira hoteleve te luksit ne Bejrut, iu dedikuan festes se ‘fitores’ se madhe te arritur me shume mundim nga telefoni i gjeneral Lleshit te lavdishem. Faleminderit gjeneral qe na solle Alvinin ne shtepi. Italianet na genjyen si gjithmone.

Reagimi i Ministrit:

Sandër Lleshi: Çfarë ti them unë këtij tani. Flamurin nuk e kishim marrë ne me vete, e kemi gjetur atje. Dakord le të thotë. E vlerësoj punën që ka bërë ekipi i televizionit italian. Operacionin e shpjegova, Kryqi i Kuq, Gjysmë hëna e kuqe, përfaqësuesit shqiptar dhe italianë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ai14/11/2019 12:10

Gjeneral Leshi që të na bindë se i dhemb zemra për fëmijtë shqiptarë të keqtrajtuar nga terroristët, do të bënte mirë që të shkonte e të bënte foto me fëmijtë e Astirit të helmuar me urdhërin e tij me gaz lotsjellës e të nxjerrë në rrugë të madhe pa zabardhur dita në mes të shiut.

Agur Badeci13/11/2019 14:52

Mendermethane ia paska dhjerè ministrit te perbrendeshmeve.

Gramoz12/11/2019 14:57

Ik qerohu mor kriminel i pashpirt, te kishe patur ti sado pak dhimbshuri, nuk çoje horrat e tu ne 5 te mengjesit per te helmuar me gaz kimik foshnjet pleqt e plakat tek bulevardi i ri per tju prishur shtepite! Sot po terrorizon qytetaret e ketij vendi tek Astiri, ke çuar falangat e krimit per te prishur srehen e ketyre banoreve qe shefi jot terrorist Edver Taqi Bajga, ju premtonte ne fushaten elektorale, se edhe Enveri po te ngrihet nga varri, shtepite tuaja nuk do te prishen. Gjenelesh Llesh Lesh Pershesh Kimiku je thjesht nje zorraxhi me shume ne radhet e ridhjerjes kriminale te Edver Taqi Horrit, dhe si i tille nuk do kete bir kurve qe do te shpetoje nga uragani popullor, ty zagar dhe gjith horrat e kurvat e sektit kriminal me emrin Ridhjerje! Shpagimi po afron, mjer ju!

Lleshi12/11/2019 12:09

Ah mor Minister LOLO ! Se c,duheshe ti atje vetem nje mendje idiote e kupton.Por sic thote dhe gazetari shkove per te provuar pacen dhe pilafin libanez.Normale per njerez te ritur me fasule e pilaf te nenes Parti.

Shto koment

Denonco