Ambassador Borchardt apologizes to Albanians for giving them the finger

Ambassador Borchardt apologizes to Albanians for giving them the finger

13:35, 14/10/2019

Head of the OSCE Presence in Albania Bernd Borchardt has apologized publically to Albanian nationals for his offensive gesture of giving the finger to protesters in Tirana.

“I would like to sincerely apologize to those I may have offended yesterday. I respect Albanians’ right to peacefully demonstrate”, Borchardt tweeted on OSCE Presence in Albania Twitter account.

Borchardt gave the finger to protesters against the plan to tear down houses and businesses to make way for the new city ring. Protesters were demanding the release of their fellows arrested by police. He showed the middle finger after listening chants “Rama go” and “Shame on you”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ed sumqiri15/10/2019 00:16

at gishtin ta mash mrena ti ene mami jot o ton qelbsina

Krist14/10/2019 21:28

Shikojeni me vemendje edhe "pendesen e ketij kapadaiu;Thote me falni nese mund te kem fyer dje!Pra e ve ne pikepyetje se edhe mund te mos jene fyer (simbas tij),ata qe me siguri jane kenaqur prej xhestit te tij (dhe qe mund te jene vetem militantet e rilindjes).

toni14/10/2019 17:50

ta fusi gishtin dhe ta nxjerri sa her te doje te prapanica jote dhe e shkelzenit tend

Profesori 14/10/2019 17:38

Shoku ambasodor Borchard eshte fytyra e vertete e BE- se ; OSBE- se dhe qendrimet e veprimet e tij shprehin hapur filozofine e ketyre organizmave karshi popullit me te vjeter e njekohesisht me te vuajtur europian. A kam te drejte? Po, po sepse nuk ka deri tani reagim zyrtare distancues osé ndjese nga keto organizma qe per fatin tone te keq jane uzurpuar nga " ushtare"te Sorrosit dhe si " bije kurvash " qe jane e kane ne moralin e tyre kete etike komunikimi, bile, bile krenohen nese i quan ashtu sikur jane vetedeklaruar. Por fatkeqesi e ketij populli qe me taksat e tij vegjetojne keto lloj krijesash endemike . Media serioze dhe politikanet e opozites duhet ta cojne ne gjyq kete monster dhe t' i kerkojne kthimin mbrapsh te pagesave qe ky " sorrosian" la marre nga taksat tona, si dhe nje gjobe te majme per fyerje publike dhe kombetare. Ptu rrace e degjeneruar .

sx14/10/2019 17:23

e ke pare te sateme?

Askushi14/10/2019 16:27

Gishtin ky plera mafjoz ne sherbim te gangesterit Rama, duhet te shporret. Ai duhet tenoncohet nga populli, burrat e grate shqiptare, ne strasburg. Te organizohen protesta para zyrave te tij

Edvini14/10/2019 15:17

Po ky eshte si mos me keq, ky ka ardhur per ti mbush canten Edvini

t14/10/2019 14:47

Ndjesen dhe gishtin ta fusi te prapanica e vet dhe tonit

Iliri14/10/2019 14:16

Nje shprehje e vjeter thote: "Koka e falur nuk pritet", por edhe personaliteti dhe integriteti i DERMUAR tashme i ambasadorit, nuk mund te ndreqet me. Ikni zoti Borchard. Eshte i vetmi sherbim, qe mund ti beni OSBE-se dhe Shqiperise. Prania juaj ketu nuk ndihmon askend, perkundrazi i demton te gjithe.

Arberi 14/10/2019 14:03

Ik mer legen nga shqiperia mer tranvestit

Adi14/10/2019 13:57

Ta zënë me gurë atë bastard që na poshteron si popull dhe pjerdh, me nder, ndjesë evropiançe! Tegjitha ku.vat tek ne vijnë?

toni14/10/2019 13:53

shume mire ke bere qe ke ngrit gishtin

Pa emer14/10/2019 13:47

Prape u ndje i kercenuar ky?

Shto koment

Denonco