Saimir Tahiri sulmon ambasadën amerikane në Tiranë: Kanë bërë presion ...

Saimir Tahiri sulmon ambasadën amerikane në Tiranë: Kanë bërë presion ...

12:15, 21/09/2019

Në nga pyetjet e fundit që ju drejtuan nga gazetarët Saimir Thairit ishte, se çfarë mendonte për deklaratën e ambasadës amerikane në Tiranë e cila e cilësoi “shkurajues” vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, për ta shpallur të pafajshëm për akuzat si i përfshirë në organizata kriminale dhe trafik ndërkombëtarë droge.

Përgjigjja e ish-ministrit ishte e ashpër dhe një sulm i hapur, ndaj selisë së SHBA-ve në Tiranë.

“Nuk besoj se në Amerikë ekziston ndonjë ambasadë  që ta bëjë këtë që ambasada e tyre bë këtu. Nuk ka presion më të madh se sa ky ndaj drejtësisë”, deklaroi Tahiri.

.Kur u pyet a ka marrë mesazh nga Edi Rama pas gjyqit, ai tha se duhet pyetur ai vetë, por shtoi  se do ta vazhdojë i vetëm rrugës e drejtësisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

lali21/09/2019 12:50

Normale, se kur duan amerikanet ti heqin breket nga koka dhe pa duar biles. Por ne kete karrocen e prishur USA qe kemi ne Tirane (vetem ambasade nuk mund te quhet) jane pikerisht ata qe te kane dhene dore ty. I quajte ti mer qorr karroce e prishur te gjithe si prokuroret e gjyqtaret. Jo karroce e prishur por vemje jane sepse ata te ndihmuan. Akuzat ngrihen mbi bazen e provave te plota. Vleresohen provat ne hollesi, pastaj ngrihen akuza te mbeshtetura. Vetem ne shqiperi ndodh qe prokuroret ngrejne akuza pa prova, por edhe kur i kane i humbasin pa dashje dhe normalisht del jo vetem i pafajshem por edhe kerkues i demit, njesoj si Fullani. Por ajo kohe ka ikur. Duket sikur ke shpetuar por deri ne fyt e ke. Po te kishte vertete PROKURORE te kishin bere synet, sepse e di gjithe shqiperia dhe komuniteti nderkombetar se cili je ti. Prit se akoma nuk ka mbaruar........... . Ne burg do te perfundosh realisht, por jo tani ....

shqipe21/09/2019 12:42

dridhe Sajmir dridhe se te ka shum hije. Funderin e rilindjes do vdesesh nuk ke shpetim se sherbetor i atij klani je deri ne fund. Ata te ambasades ndejten pas shpatullave te tua dhe te mbeshteten shume ty dhe rilindjen e qelbur nuk mbeshteten ceshtjen kundra teje. Patjeter qe je nen presjon se ske byth te shprehesh. Kjo te gjen kur shitesh te krimi .pull do ti kesh mbas vetes gjith jeten o saimir tradhtari

vera21/09/2019 12:25

Presionin nuk e sheron gje tjeter pervec presionit. Respekt per ata qe arrijne te gjejne gjuhen me te pershtatshme!

Shto koment

Denonco