‘Rilindja në gjueti shtrigash’/ Drejtoresha e Tatimeve favorizon kompaninë e vjehrrit

‘Rilindja në gjueti shtrigash’/ Drejtoresha e Tatimeve favorizon kompaninë e vjehrrit

18:15, 10/08/2019

Një qytetar denoncon se pas mbylljes së një kompanie karburantesh, e cila po ndëshkohet nga Rama se gjoja nuk ka paguar tatimet, fshihet klientelizmi i Ramës, i cili po kërkon ti hapë rrugë një kompanie e cila ka lidhje me PS-në dhe veçantisht me drejtoreshën e Tatimeve, Delina Ibrahimi, që kërkon të favorizojë kompaninë ‘API’ të vjehrrit të saj.

Denoncimin e ka bërë publik edhe ish-kryeministri Berisha që shkruan se ‘Ndrikull Delina Ibrahimi ndëshkon bizneset për llogari të familjarëve të saj’

‘Akuzon ndrikull Delina Ibrahimi drejtoren e doganave se ndeshkon bizneset per llogari te familjareve te saj!

Lexoni mesazhi e qytetarit dixhital.

“Doktor pershendetje .

Po shoh keto dite luften kunder informalitetit te shpallur nga KM . Nderkohe lufte edhe karburanteve . Shpallet ne kerkim Pronari Gega Oil . Nuk e di por falimentimi i ketyre kompanive do rikthej ne skene ne kompani te lidhur me Ps.

API kompania e vjerrit te Delina Ibrahimit . Drejtoresha e re e tatimeve . Mikesha e ngushte e 99 Veliaj . Beni nje kerkim te shkurter e do zbuloni te verteta te medha

Anonim te lutem”

ps: Duke qene preras kunder cdo informaliteti denoj me ashpersine me te madhe luften me motive politike ndaj bizneseve! Sb’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco