Doli kundër Edi Ramës, deputetët e PS kërkojnë shkarkimin e Arben Malajt nga BSH

Doli kundër Edi Ramës, deputetët e PS kërkojnë shkarkimin e Arben Malajt nga BSH

22:04, 15/07/2019

Kush i del kundër Edi Ramës, ndëshkohet me shkarkim.

Këtë mendojnë deputetët e PS-së së Ramës, të cilët sot kanë kërkuar që Arben Malaj, ish-ministër Financash, ish deputet të shkarkohet nga bordi i Bankës së Shqipërisë.

Pas vendimit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, deputetët e PS-së duket se duan të shkarkojnë këdo që i del kundër ‘liderit të pazëvendësueshëm’, Edi Rama.

Janë 28 deputetë të PS-së që kanë firmosur dhe kërkojnë nga Kuvendi që të shkarkohet Arben Malaj nga anëtar i Bordit mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Sipas deputeteve socialiste, Arben Malaj ka shkelur etiken.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku16/07/2019 09:16

Më shkarkoni dhe mua, jam kundër E Dramës. Do më hani... atë që nuk thuhet...

Gramoz15/07/2019 23:24

E Arben Arben, gjuh neperke, vjell vrer kunder shokut Edver, partise dhe pushtetit popullor! Ne Spaç do perfundosh, atje ku e kane vendin armiqte e popullit. Rrofte shoku Edver dhe diktatura e proletariatit!

Shto koment

Denonco