E turpshme/ Tirana reale dhe Tirana e Ben Blushit

E turpshme/ Tirana reale dhe Tirana e Ben Blushit

22:36, 25/05/2019
A+ Aa A-

Sot nuk ka asnjë dyshim se opozita realizoi protestën më të madhe në historinë pluraliste. Këtë e tregojnë pamjet dhe transmetimi live nga shumë televizione dhe webe.

I kapur ne panik nga pjesëmarrja, Rama ka kërkuar ndihmë në një palaço mediatik siç është kthyer Ben Blushi.

Një ish deputet që Rama e zhduku nga Kuvendi por që e fut fshehurazi në kryeministri shumë shpesh nën shoqërinë e Zamir Manes.

Shikoni pamjet e bëni krahasimin. Çfarë po ndodhte në shesh kur kishte filluar protesta dhe çfarë transmetonte televizioni që drejton Blushi. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

PATRIOTI DT 26 MAJ 201926/05/2019 10:10

A e pe mo DAJ JAKU se si e trasmentonte protestën e opozitës kanali televiziv që drejtohet nga Ben Blushi. ZULLUMXHIU i partiçkës "Libra"...kishte marë porosi nga pseudo miku i tij i dikurshëm km ynë i "MADHËRISHËM" të mos jepte pamjet reale të asaj proteste madhështore. CARO BENO.. Ligësia, poshtërsia, budallëku, dinakëria të ka bërë me para të madhe në karrigen e pushtetit. Dikur PREFEKT në Korçë, pastaj deputet me 100 makinacjone , pastaj Ministër..Por ZULLUMI e mbushi kupën dhe partia që të rriti dhe të dha mënd prej Kapadaiu, shkrimtari dhe politikani me " dy okër" të nxori nga parlamenti duke të injoruar gjithë karierën tënde të mefshtë politike.Dhe tani ti si sahanlëpirës shkon në kryeministri dhe i puth "bythën" km tonë të "madhërishëm" të të kthejë në PS.

Alfons Malo26/05/2019 09:24

Ben blushi nje njeri pa karakter nje bire kurve qe deri dje çfare nxori per PS dhe ramen ,e sot fshihet si kone ne poturet e edi rames. Turp per nje njeri qe ne fillim u krijua ideja se ky do te bente diçka per vendin. I futur nga rama per te pare realitetin ne ps ! tamam bir kurve .E la edhe partine tij pa kok .Turp Kur te marre vesh bori i Top Chanell ,ben blushi ja ka futur ujin nen qilim dhe e gjithe djersa e te ndjerit Tan Hoxha do te ikin per lesh.Do ta shohin veten pa asnje kacidhe ne xhep.Eshte qen qe he te zotin

Bisnesi 26/05/2019 08:57

O blushO erdhi fundi kotë bënë këto për ish shefin tende shiko realitetin

coli26/05/2019 08:11

Një mashtrim flagrant e skandaloz. Janë paraqitur pamje me dron para fillimit të protestës gjatë kohës kur duket kjartë se njerëzit po lëvizin për tu grumbulluar në bulevard e me këtë paturpësisht pretendohet se në protestë ishin pak njerëz. Që numuri i protestuesve në të gjashtë protestave ka ardhur duke u rritur, ky është një fakt që vetëm burracakët nuk e shohin. Por ajo që në protestën e 13 majit ishte treguesi më i kjartë i vendosmërisë së protestuesve për të kundërshtuar qeverinë e korruptuar të Ramës, ishte fakti se u mbush plot Tirana me protestues e nën një shi të dendur ata ndenjën disa orë duke protestuar edhe me çadra.. Protesta e mbrëmshme veç numurit akoma më të madh se në protestat e tjera, pati edhe disa elementë të tjerë të dukshëm që nuk janë parë në asnjë protestë të socialistëve.. Kontrollin e plotë të organizatorëve për të mos bërë veprime të dhunëshme dhe thirrjet e dhjetra mijëra shqiptarëve me një zë "Rama ik", ballonat me po këtë mbishkrim që mbushën qiellin e veçanërisht e gjetur simbolikisht ishin tepsitë që kishin sjellë të rijtë me protretet e Ramës e mbishkrimin Rama ik. Le ta përmëndë më Rama tepsinë e tij të pushtetit, pas kësaj proteste. Shqiptarët e vunë përpara me "teneqe"

dddddd :)26/05/2019 05:50

komunista te sher...er jan

Messi 25/05/2019 23:36

Nuk eshte Beni, por tv topi qe u shet shqiptareve mutin per mjalte ( sigurisht jo te gjitheve por atyre qe ju pelqen) qe eshte media me antishqiptare dhe me e rrezikshmja ne vend. Beni si lango jepi kocken dhe te jep bythen.

Lali kurva25/05/2019 23:26

robt ty blush ....je Shuteriq nga Elbasani, e ke ne gjak BQ. Ta din historine e fisit mire...

Shqiptari25/05/2019 23:10

Ne nje perplasje te Blushit me Nanon1 dikur, kur Blushi "ngriti zerin", Nano i hodhi ne surrat Blushit celesin e makines dhe i tha: ik tek makina ime dhe merr nje pale tanga te kuqe tek sedilja e pasme, besoj se do ti njohesh te kujt jane!!!!!! Merreni me mend vete se te kujt ishin. Ky eshte Blushi dhe sa "burre" eshte kur vjen fjala per leke!!!!

Shto koment

Denonco