Lidhja e Cakajt me vajzën e Ramës, ironia: 'Me kujton dhëndrin e Duçes, ministër të Jashtëm'

Lidhja e Cakajt me vajzën e Ramës, ironia: 'Me kujton dhëndrin e Duçes, ministër të Jashtëm'

22:58, 17/04/2019

Ironia therëse e Ylli Dylgjerit godet sërish.

Lajmit i bërë publik se vajza e çiftit Rama, Rea Xhillari bashkëjeton me ministrin e komanduar të Jashtëm, Gent Cakaj, po bën xhiron ndërkohë.

Ndërkohë që Dylgjeri ka një version më të gjetur lidhur mbi këtë krushqi të re midis kryeministrisë dhe Ministrisë së Jashtme.

Duke qenë se Rama kërkon ta konsiderojë veten një Duçe të ri, Dylgjeri shkruan se kjo krushi i kujton dhëndrin e Duçes, Kontin Ciano, që ishte edhe ministër i Jashtëm

“Ja nepotizmi Rama që më hoqi nga puna...

Kjo krushqi më kujton dhëndrin e Duçes, Kontin Çiano, që ishte edhe Ministër i Jashtëm i Italisë”, ironizon Dylgjeri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku18/04/2019 07:38

Po keni përmendur vetëm fillimin e historisë së dhëndërrit të duçes? Historia tregohet e gjitha, bashkë me fundin e saj. A e dini si përfundoi dhëndëri? Duçja e ekzekutoi. Zakonisht ashtu përfundojnë dhëndërrat shumë egoistë e arrivistë, sidomos ato me arsenal shumë të madh, të fuqishëm, të pashpalosur akoma deri në fund. Lojë të rrezikshme ke filluar o djalosh shumë i lexuar. Do bëje mirë të shijoje rininë tënde me miq, shokë e shoqe. Por zgjodhe të futesh në xhungël bashkë me ujqit, dhelprat, çakejtë, gjarpërinjtë, bash mu në folenë e tyre (mos harro Erion Velinë në pritë, hapi sytë mirë). Zgjodhe rrugën më të pështirë, atë të mantenutit (kurvit) pa karakter për hatër të karierës/pidhierës. Zoti pastë mëshirë për ty!

Maze18/04/2019 00:32

Dylgjeri nuk honeps dot raportet e mira institucionale. Konti Cakaj..hahahah

krist17/04/2019 23:59

E keni gabim.Rea,nuk eshte vajza e ciftit Rama,por eshte vajza e ISH CIFTIT CAUSHOLLI!

Shto koment

Denonco