Peza i përmend mjekren, Shkullaku ia qendis; 'E kam të deklaruar, jo si 1 milion eurot e tua'

Peza i përmend mjekren, Shkullaku ia qendis; 'E kam të deklaruar, jo si 1 milion eurot e tua'

22:08, 14/03/2019

Një tjetër sherr u konsumua sonte në “Opinion”, midis gazetarit Armand Shkullaku dhe ish-deputetit socialist Alfred Peza.

Shkak sërish u bë pasuria 1 milion euro e Pezës, të cilën ky e fundit e ka “halë” sa herë që dikush ia përmend në panel.

Në një moment të bisedës në studio, Shkullaku i është drejtuar Pezës, duke i thënë që ai kishte ndryshim nga Peza.

Peza është përpjekur ta kalojë me batutë këtë moment, duke i drejtuar Shkullakut me fjalët: “Ku është ndryshimi ynë, që dallojmë nga mjekra”

Por përgjigja e Shkullakut ndaj Pezës ishte epike.

“Dallimi është që unë e deklaroj mjekrën, kurse ti jo, pasi mua nesër më vjen Prokuroria në shtëpi nëse nuk e deklaroj”,-iu kthye Shkullaku, duke i lënë të kuptohet Pezës, 1 milion eurot e padeklaruara.

Debati i plotë

Shkullaku-Pezës-Tani ekspert imobiliar na dole, unë të dija ekspert financash

Peza-Tani edhe ti ekspert vilash dole edhe ekspert i çadrave të PD-së dole

Shkullaku-Po, pra, po, por jo i lekëve te xhepi

Peza-Ato i kam të deklaruara unë

Shkullaku-Jo, jo si ke, të kam pas vartës gjithë kohës

Shkullaku-Ti e di që ne të dy kemi ndryshim

Peza-Po çfarë ndryshimi kemi o Shkullak. Ku dallojmë? Nga mjekra?

Shkullaku: Dallimi është që unë e deklaroj mjekrën, kurse ti jo. Sepse në dallim nga ty mua nesër më vjen Prokuroria në shtëpi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alban Tirana17/03/2019 12:29

Peza duket sikur e kane ngrene grenxat ne surrat. Keta te ripjerdhjes jane edhe te shemtuar edhe umorale. Si ka mundesi qe kane elektorat shqiptare keta horra ?

Karagjoz ne syze15/03/2019 10:17

Ky Peza Dhe si familje jane spiune te Serbise. Ky eshte nje pleher Dhe nje gore. Vetem se ky eshte ne pak pedofil politik si mut nano. Kjo luarasi apo laraska qe jep mend, ate teorine shemb katin e pare Dhe mban te dytin. Pra kjo ecen me sume perpjete. Shikoje ku jane degraduar keto morra Dhe pedofile pushteti. Jam I ndershem thote k me syze. Prite Kur Te dale tani pjerin ndreu pasi Ti kete lare mekatet e tij. Tipike keto kermat e pushtetit te kthyer ne pushter. Ky ndreu tju beje te fala atyre qe perdhunojne femijet ne emer te hyjnise.

Shto koment

Denonco