'Shi me gjyma në Tiranë', rrjeti tallet me parashikimin e kryebashkiakut

'Shi me gjyma në Tiranë', rrjeti tallet me parashikimin e kryebashkiakut

19:38, 14/03/2019

Shi me gjyma. Ky ishte preteksti i kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj që të spostonte festën e Ditës së Verës nga sot për të dielën, 17 mars. Përmes një sondazhi në rrjetet sociale, ai kërkoi mendimin e qytetarëve për ndryshimin e datës së festimeve.

Image

Por siç u pa sot, reshjet e shiut nisën pas dreke dhe nuk kanë qenë as të forta siç parashikoi Veliaj.

Kaq ka mjaftuar që rrjeti të shpërthejë në meme tallëse dhe ironizuese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ajo14/03/2019 23:15

Delina Fico, ishi numer 2 e Rames, megjithese ka gjithe ate shkollim, prape se prape nuk di te flase shqip. Nuk e dija se “ bie mire shi”. A mund te me thote Delina gllaberruesja e milionave te Sorosit dhe grandeve qeveritare me te cilat mbush xhepat e saj dhe ben nje vrime ne uje per komunitetin, kur “ bie keq shi”? Apo kur i duhet Lali Mashtruesit dhe Edi droges qe te kthejne 17 Marsin ne antimiting si vullnetaret e Enverit dikur ne shkurt te 1991-shit?

Shqiptari14/03/2019 20:41

Une propozoj qe edhe festimet per vitin e ri ti shtyjme per ne 1 maj ose 1 qershor, se ne 1 janar ben vaki bien gure nga qielli dhe i bien lali Plehut ne koke, ndosha edhe Delines i drejtohen syte, sepse ashtu sic i ka nje sy i sheh nga Edi dhe tjetri nga Bledi.

Shto koment