'Populli i Venezuelës meriton ta zgjedhë vetë Presidentin', Meta përshëndet Parlamentin Europian

'Populli i Venezuelës meriton ta zgjedhë vetë Presidentin', Meta përshëndet Parlamentin Europian

21:08, 31/01/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e Parlamentin Europian për të njohur Juan Guaido si president të Venezuelës.

Me anë të një postimi në Twitter, Presidenti Ilir Meta përshëndeti  vendimi marre nga PD, duke thënë se populli i Venezuelës meriton ta zgjedhë vetë Presidentin e tij dhe të organizojë sa më shpejt zgjedhje të lira dhe demokratike.

Shikoni postimin e plotë të presidentit Ilir Meta:

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco