'Ha ha ha... Kryeministri thotë se do bëjë Teatrin!

'Ha ha ha... Kryeministri thotë se do bëjë Teatrin!

11:41, 13/02/2018

Kreu i grupit të LSi, Petrit Vasili, ka ironizuar deklaratën e fundit të Ramës apo më mirë premtimin e tij më të fundit, ndërtimin e një godine të re të Teatrit Kombëtar.

"Ha ha ha, - qesh me ironi Vasili në shënimin e tij. -  Kryeministri thotë se do bëjë Teatrin!!! Unë si qytetar i vjeter i Tiranës po pres me padurim të mbarojë kinema "Republika", që na premtoi ky kryeministër kur ishte kryetar bashkie, 15 vjet më parë.

S'ka mbaruar akoma. Ishalla mbaron sa të jemi gjallë, se ky të gënjen edhe përtej vdekjes," nënvizon po me ironi, Vasili.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali13/02/2018 14:05

Te dy keta palaco ne foto bashke me palacot e tjere si ne parlament parlamento e kudo, e kane kthyer shqiperine ne teater kukllash dhe shqiptaret ne marioneta.... Ju zente fytin cdo fjale e cdo kafshate buke qe hani ... horra te pabese palese e te pashpirte

Shto koment