Palestina e kishte ftuar për vizitë Millosheviçin, Izraeli kishte paralajmëruar arrestimin

Palestina e kishte ftuar për vizitë Millosheviçin, Izraeli kishte paralajmëruar arrestimin

17:34, 25/12/2017
A+ Aa A-

Muhammad Nabhan, ambasadori i Autoritetit Palestinez në Serbi, që nga viti 1974, ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se palestinezët mbështesin pretendimet serbe për të sunduar në Kosovë dhe madje ka mohuar se Serbia, e ka pushtuar dhe aneksuar Kosovën në vitin 1912, shkruan fmimges.net

Në vitin 1999, Autoriteti Palestinez e kishte ftuar kriminelin Slobodan Millosheviç për të vizituar Bethlehemin për Krishtlindjet e Krishtere Ortodokse në janar të vitit 2000.

Izraeli më pas e kishte paralajmëruar se nëse diktatori serb tentonte të kalonte kufijtë e tij, ai do të arrestohej dhe do të dërgohej në Gjykatën Penale Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë në Hagë. Vizita kurrë nuk u zhvillua./huffingtonpost.com/fmimages.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaky25/12/2017 22:31

Miku i mikut tim është miku im. Miku im është Millosheviqiu Vuqiqiu, Arafati. Armiku i mikut tim është armiku im. USA armike e Millosheviqiu Vuqiqiut është armikja ime.

fery25/12/2017 21:31

Autoritetet e Palestines zyrtare edhe aktualishte jepin deklarata kunder pavaresise se Kosoves duke thene te njejtat fjale si edhe zyrtaret serb " se Palestina kurre nuk do ta njehe Kosoven shtet sovran dhe te pavarur " kurse , kurse per shtetin e Izraeli eshte ceshtje kohe per ta njohe pavarsine e Kosoves .Zyrtaret Izraelit ne Prishtine deklaruan publikishte kohe me pare " se njohja e pavaresise se Kosoves nga ana e izrazit nuk varet nga qendrimi i Kosoves karshi shtetit hebre por , varet nga disa mosemarreveshje qe qeveria izraelite ka ne mesin e saje " e ,kryeministri shqiptar Rama ne vend qe te jepe kontributin e qeverise se tije dhe te tregoje vullnetin personal per njohjes e pavaresise se Kosoves nga ana e Izraelit , ai rreshtohet ne kampin anti Kosove ne anen e Serbise se Vuciqit dhe Palestines ..!

Adi25/12/2017 19:30

Kjo nuk është e vertetë aspak. Izraelitët e kan ftu Millosh/viçin për me ja dhanë planin si me i faru (zhdukë) Shqiptarët. Izraelitët e kan pasur planin e gatshëm, duke i helmua Palestinezët përmes ujit. Në anen tjeter Izraelitët shisnin Filtera të ujit tek Palestinezët, (sa inteligjent që janë). Këtë e bën vetëm ai që nuk ka fe, nuk ka erë njeriu siq është pushtuesi i tokave dhe i forti Izraeli. Ky është e sekret publik i ditur, vetëm hulumtoni në Guegell.

Shto koment

Denonco