Infermierja i mbijetoi koronavirusit, rikthehet mes duartrokitjeve në spitalin që i shpëtoi jetën

Infermierja i mbijetoi koronavirusit, rikthehet mes duartrokitjeve në spitalin që i shpëtoi jetën

15:31, 10/08/2020

Një infermiere që u vendos në ventilator pasi u sëmur me koronavirus, është riktheyer të punojë në të njëjtin spital që i shpëtuan jetën.

Millie Magadlela u shtrua në sektorin e kujdesit intensive në University Hospital of North Tees në fund të marsit, pasi u testua pozitive me Covid-19.

Pas 3 ditësh në ventilator dhe më shumë se dy javësh e shtruar në spital, ajo u kthye mes duartrokitjeve në spitalin e saj.

Ajo qëndroi katër muaj në shtëpi pas sëmundjes dhe tashmë është sërish në punë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco