10 muaj burg të mbetura, ‘i forti’ i Shkodrës, kërkon lirinë

10 muaj burg të mbetura, ‘i forti’ i Shkodrës, kërkon lirinë

10:40, 15/05/2022
A+ Aa A-

Shtetasi Safet Bajri, të cilit i kanë mbetur edhe 10 muaj burg, kerkon lirinë. Çështja e tij është nën shqyrtim dhe ende nuk ështa shpallur vendimi.

“I forti” i Shkodrës, u arrestua në Tiranë me kërkesë të autoriteteve belge. Safet Bajri, i dënuar me 22 vjet burg në Belgjikë për trafikim të qënieve njërëzore dhe shfrytëzim prostitucioni.

Ai është dënuar dy herë, fillimisht, në vitin 2015 me 9 vjet burg, dhe pastaj në vitin 2017 me 13 vjet burg. Në total ai duhet të vuajë 22 vite burg.

Sipas policisë belge, Safet Bajri ka qenë njeriu që kontrollonte tregun e prostitucionit në Bruksel.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco