Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Inceneratori, një skandal i madh me emrin 'SPAK'

Zjarri në qendrën tregtare në Lushnje/ Njerëzit e bllokuar brenda përpiqen të dalin nga dritaret të frikësuar

Zjarri në qendrën tregtare në Lushnje/ Njerëzit e bllokuar brenda përpiqen të dalin nga dritaret të frikësuar

15:19, 25/12/2023
A+ Aa A-

Përfshihet nga flakët një qendër tregtare në Lushnje.

Zjarri ka rënë në katin e tretë të godinës. Brenda qendrës ka ende njerëz, ndërsa disa prej tyre po përpiqen të dalin nga dritaret.  Në vendngjarje është edhe policia.

“Rreth orës 14:40, njoftohemi se në Qëndrën Tregëtare “Metropol” në qytetin e Lushnjës ka rënë zjarr.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë dhe Forca e Posaçme “Shqiponja” kanë shkuar në vendngjarje dhe po marin masa për evakuimin e qytetarëve dhe banorëve në qëndrën tregëtare.

Janë dërguar edhe forcat e sigurisë kombëtare në mbeshtetje të Policisë Vendore për evakuimin e qytetarëve.

Shërbimet zjarrëfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Eshtë ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë, po punohet për zbardhjen e rrethanave të rënies së zjarrit”, njoftimi i policisë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco