Kush është shefi i komisariatit Nr.6 që u arrestua sonte, të dhënat dolën nga aplikacioni 'Sky Ecc'

Kush është shefi i komisariatit Nr.6 që u arrestua sonte, të dhënat dolën nga aplikacioni 'Sky Ecc'

21:11, 20/11/2023
A+ Aa A-

Midis të arrestuarve mbrëmjen e sotme në operacionin e gjerë të SPAK është edhe Dedan Gjoni, shef i krimeve në komisariatin e Policisë numër 6.

Burime për Balkanweb bëjnë me dije se arrestimet kanë ardhur pas çkodimit të aplikacionit “Sky ECC”, ndërsa ndaj tyre rëndojnë akuza për pastrim parash, grup i strukturuar kriminal, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco