Përndiqte 44 vjeçaren dhe i futet me forcë në banesë, arrestohet 39 vjeçari në Korçë

Përndiqte 44 vjeçaren dhe i futet me forcë në banesë, arrestohet 39 vjeçari në Korçë

11:53, 09/12/2022
A+ Aa A-

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë arrestuan në flagrancë shtetasin I. Ç., 39 vjeç, banues në fshatin Vithkuq, Korçë, për veprat penale “Dhunimi i banesës” dhe “Përndjekja”.

Sipas njoftimit të policisë, dyshohet se 39 vjeçari në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur një 44-vjeçare dhe ka hyrë me forcë në oborrin e banesës së saj.  

Njoftimi/ DVP Korçë

Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë arrestuan në flagrancë shtetasin I. Ç., 39 vjeç, banues në fshatin Vithkuq, Korçë, për veprat penale “Dhunimi i banesës” dhe “Përndjekja”, pasi dyshohet se në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur një 44-vjeçare dhe ka hyrë me forcë në oborrin e banesës së saj.  

---

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin V. N., banues në Korçë. Ky shtetas, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, në lagjen nr. 1, Pogradec, ka humbur kontrollin dhe për pasojë automjeti është përplasur me automjetin tip “Ford”, të parkuar në rrugë, duke i shkaktuar dëme materiale. Pas ndalimit, shtetasi V. N. nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë Rrugore, për të kryer testin e alkoolit.

---

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin E. T., 35 vjeç, banues në Prrenjas, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”, pasi u kap në afërsi të fshatit Proptisht, Pogradec, duke transportuar me automjetin furgon tip “Benz”, sasi lënde drusore, pa dokumentacionin përkatës.

Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë dhe Pogradec, për veprime të mëtejshme.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco