Lajmi i fundit

Dukagjin Lipa 'godet' Ramën dhe Vuçiç, sulmon fort 'Open Balkan'

FOTO/ U mbyt në liqenin e Prushit, nxirret trupi i pajetë edhe i fëmijës tjetër

FOTO/ U mbyt në liqenin e Prushit, nxirret trupi i pajetë edhe i fëmijës tjetër

20:03, 27/05/2022
A+ Aa A-

Nxirret trupi i pajetë edhe i fëmijës së dytë që u mbyt këtë pasdite në liqenin e Prushit në periferi të Tiranës.

Dyshohet se dy të miturit që u mbytën në liqen kanë lidhje gjaku me njëri tjetrin ndërsa banorët e zonës thonë se janë vëllezër.

Kanë qenë kërkimet e polumbarëve që bënë të mundur nxjerrjen e trupave të pajetë të të miturve nga liqeni.

Kanë qenë 6 fëmijë të cilët po laheshin në liqen këtë pasdite.

Katër prej tyre dolën nga uji ndërsa dy të tjerët nuk ja dolën duke humbur kështu jetën.

Sipas policisë të miturit janë 10 dhe 14 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco