Tërmet i fortë në vend

Tërmet i fortë në vend

22:14, 17/10/2021
A+ Aa A-

Lëkundje sizmike janë regjistruar në disa qytete mbrëmjen e kësaj të diele. 

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë Lezhë dhe ka qenë i magnitudës së lartë prej 5.1 ballë i shkallës rihter.

Lëkundjet kanë qenë të forta duke shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët. Deri në këto momente nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Gjithashtu, lëkundjet sizmike janë ndjerë edhe në Shkodër, Tiranë, Elbasan, Fier dhe Durrës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco