VIDEO/ Lot në Morin, mbërrijnë në Kosovë 10 trupat e pajetë të aksidentit në Kroaci

VIDEO/ Lot në Morin, mbërrijnë në Kosovë 10 trupat e pajetë të aksidentit në Kroaci

14:16, 28/07/2021
A+ Aa A-

Rreth orës 13:30 të mesditës së sotme kanë mbërritur në pikën kufitare të Morinit trupat e pajetë të emigrantëve nga aksidenti në Kroaci.

Karvani i makinave që i solli ato udhëtoi nga Kroacia, përmes Malit të Zi dhe Shqipërisë.

Janë tri makina që kanë kaluar kufirin në Vërmicë e që do të asistohen nga 5 makina të tjera ndihmëse. Në secilën makinë janë vendosur nga një lule në shenjë nderimi.

Trupat e emigrantëve të vdekur në aksidentin e të dielës në Kroaci pritet që fillimisht të dërgohen në morg, e më pas t’iu dorëzohen familjareve për varrim.

Varrimi i trupave të pajetë do të bëhet pasditen e sotme.

Ndërkaq, mbrëmë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës kanë arritur 21 nga të mbijetuarit e aksidentit që janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Aksidenti tragjik i autobusit nga Kosova, që po udhëtonte nga destinacioni Frankfurt-Prishtinë ndodhi të dielën, ku si pasojë kanë vdekur 10 persona humbën jetën dhe mbi 40 të tjerë u lënduan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco