Misteri i vdekjes së shqiptarit, çfarë thonë motra dhe kushëriri

Misteri i vdekjes së shqiptarit, çfarë thonë motra dhe kushëriri

18:55, 24/07/2021
A+ Aa A-

Mediat italiane kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar, që është gjetur pa shenja jete në orët e para të ditës së sotme në Ferrara.

Mikel Gjini, baba i dy fëmijëve, punonte si murator në Itali prej vitesh, ndërsa është gjetur pa shenja jete përpara apartamentit ku banonte.

Fillimisht u dyshua se Gjini është goditur me thikë, por se kjo tezë është hedhur poshtë nga policia.

Pistat kryesore që janë duke u hetuar janë rënia aksidentale nga ballkoni, por edhe ajo se një automjet e ka përplasur atë.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë motra dhe kushëriri. Këta të fundit ishin njerëzit më të afërt që shqiptari kishte në vendin fqinj.

Ata kanë deklaruar në polici se 38-vjeçari po shkonte në shtëpi të rregullonte bagazhet, pasi do kthehej për pushime në Shqipëri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco