Policia: Mos shpejtoni me makinë, kudo kemi radarë, patrulla dhe 'Shqiponja'

Policia: Mos shpejtoni me makinë, kudo kemi radarë, patrulla dhe 'Shqiponja'

08:28, 13/06/2020
A+ Aa A-

Policia e Shtetit i është rikthyer kontrolleve rrugore në autostradën Tiranë-Durrës në fillim të dy dytëve të pushimit të fundjavës

Policia paralajmëroi se që nga e premte ka dalë në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë për rritjen e parametrave të sigurisê rrugore, me Radar, për të parandaluar shpejtësinë që lëndon apo më keq akoma, vret jetë.

“Mos shpejtoni se kudo në të gjithë vendin ka prezencë të Policisë Rrugore, ka Radarë, ka Patrulla të Përgjithshme, ka forca Shqiponja, - ka bërë thirrje Policia në rrjetet sociale. - Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor por dhe ato për mbrojtjen nga infektimi me COVID-19. “

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco