Dalin pozitivë dy mjekë në një qendër shëndetësore në Tiranë

Dalin pozitivë dy mjekë në një qendër shëndetësore në Tiranë

10:19, 29/05/2020

Dy mjekë në qendrën shëndetësore numër 9 në Tiranë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Ata janë testuar ditën e djeshme dhe mësohet se kanë rezultuar pozitivë, por nuk dihet gjendja e tyre.

Gjatë javës së fundit është shtuar numri i të prekurve, ku vatra kryesore vijon të jetë kryeqyteti.

Spitalet mbeten vendi i shpërthimit të virusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco