Droga drejt Greqisë, SPAK çon në gjyq 14 të akuzuar për 145 kg kanabis

Droga drejt Greqisë, SPAK çon në gjyq 14 të akuzuar për 145 kg kanabis

16:00, 30/03/2020

SPAK ka mbyllur hetimet për një grup trafikantësh droge drejt Greqisë duke çuar në gjyq 14 të akuzuar.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se me një kërkesë pranë GJKKO, SPAK kërkon gjyq për Gentjan Luto, Artur Xhanaj, Florenc Luto, Elisabeta Laçi, Saimir Dushku, Gramos Saliaj, Edmir Asllanaj, Ervin Muçaj, Gentian Xheka, Agim Myrtaj, Elidjon Xhanaj, Petrit Kasaj, Behar Kasaj dhe Arjan Lushkaj.

Ata janë të gjithë në arrest me burg dhe akuzohen nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për
Trafikimi i narkotikëve
Grup i strukturuar kriminal
Organizatë kriminale dhe grup i strukturuar kriminal

Këta persona akuzohen se gjatë muajve prill- maj 2019 kanë organizura 3 raste trafikimi droge, dy prej të cilave në tentativë e sipër.

Vitin e kaluar Policia zhvilloi operacionin ”Bistrica” ku u sekusruan 145.6 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa; 3 armë zjarri dhe municion luftarak, 4 automjete të markave të ndryshme; një sasi vlerash monetare, 14 aparate celularë me kartat Sim të markave të ndryshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco