VIDEO/ Shembet mali, bllokohet aksi rrugor

VIDEO/ Shembet mali, bllokohet aksi rrugor

22:09, 23/09/2019

Sërish rrëshqitje gurësh dhe dherash në rrugën Rrëshën-Bukmirë në Mirditë. Shkak reshjet e shiut të rena me intensitet të lartë gjatë pasdites së sotme. Sipas burimeve automjetet e vogla nuk kalojnë dot si shak i dherave dhe gurëve të cilët janë në rrugë.

Në këtë aks rrugor vetëm fuoristradat mund të kalojnë me shumë vështirësi. Rruga pothuajse vijon të jetë e bllokuar, ndërsa asnjë masë nuk është marrë deri në këto momente për pastrimin dhe largimin e inerteve nga rrruga.

Banorët bëjnë apel që bashkia të marrë masa për të ndërhyrë në rrugë pasi mund të ketë banorë që janë të bllokuar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco