Sulmuan qendrën e votimit dhe morën kutinë/ Policia greke identifikon 16-vjeçarin shqiptar

Sulmuan qendrën e votimit dhe morën kutinë/ Policia greke identifikon 16-vjeçarin shqiptar

21:48, 12/07/2019

Policia greke ka identifikuar një 16-vjeçar shqiptar si një prej autorëve të sulmit në qendrën e votimit 35 në Athinë, në zgjedhjet e përgjithshme të përkohshme që u mbajtën të dielën e shkuar.

Sipas asaj që raportojnë mediat e vendit fqinj, hetimet vazhdojnë për të identifikuar njerëz të tjerë që morën pjesë në episod.

Në ditën e zgjedhjeve u raportua se tetë persona, të cilët mbanin kapuç, sulmuan qendrën e votimit duke hedhur tymuese dhe duke marrë kutinë e votimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco