FOTO/ Një i vdekur e 7 të plagosur, ja viktima i përplasjes në burgun grek

FOTO/ Një i vdekur e 7 të plagosur, ja viktima i përplasjes në burgun grek

21:00, 07/03/2019

Zbulohet identiteti I viktimës nga përplasja në burgun grek të Koridallosit. 

Sipas mediave helene në një sherr mes të burgosurve, një ka humbur jetën dhe 7 të tjerë janë plagosur.

Sherri ka zgjatur për 5 minuta dhe ka pasur një përplasje mes të burgosurve shqiptare, grekë, armenë dhe atyre rusë, me thika të improvizuar.

“Kishte një numër të madh të burgosurish në sherr”, tha një zyrtar për mediat greke. Ndërsa theksoi se viktima është një shtetas grek.

Deri më tani nuk dihen ende shkaqet që sollën këtë përplasje, ndërsa zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë greke janë në terren. Po ashtu, siç shkruajnë dhe mediat greke, tensionit në këtë burg është i lartë.

Viktima:

Image
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ay08/03/2019 02:09

Tamam grek I lashte, lekure e bardhe e floke te celet. Edhe luftuaka tepke si ata.

Shto koment

Denonco