Moti i keq mbërrin në Shqipëri, Drejtoria Detare jep njoftimin e rëndësishëm…

Moti i keq mbërrin në Shqipëri, Drejtoria Detare jep njoftimin e rëndësishëm…

23:02, 01/01/2019

Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftimin mbi motin e keq që do të përfshijë vendin tonë, për rrjedhojë dhe ujërat tanë territorialë.

“Ju njoftojmë se duke filluar nga dita e mërkure 2 Janar 2019, deti Adriatik dhe Jon do të përfshihen nga Erë e fortë dhe temperatura nën zero.

Kjo situatë do të vazhdoj për disa ditë! Ju lutemi gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari lundrimore të kenë kujdes dhe të marrin gjithë masat e duhura për të parandaluar incidente të mundshme që mund të vijnë si pasoje e motit te keq!”, thuhet në njoftim.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco