Bëri 16.000 dollarë në vetëm shtatë orë ndërsa ishte në gjum

Bëri 16.000 dollarë në vetëm shtatë orë ndërsa ishte në gjum

13:29, 02/03/2021
A+ Aa A-

Një transmetues Twitch fitoi 16,000 dollarë në vetëm një natë pasi i lejoi njerëzit të paguanin për ta zgjuar ndërsa ishte duke fjetur.

Ndërsa Twitch, një shërbim transmetimi i drejtpërdrejtë, u krijua fillimisht për transmetimet e lojërave, Asian Andy ka gjetur mënyra më kreative dhe fitimprurëse për të përdorur shërbimin.

Plani i tij i lojës është i thjeshtë; ai fle, dhe audienca e tij garon për ta zgjuar. 

Ndërsa ideja nuk është e re dhe është bërë më parë, Andy ka gjetur një mënyrë për të monitoruar gjumin e tij.

Shikuesit mund të paguajnë para në këmbim të zhurmës, të tilla si muzikë me zë të lartë, lehje si qen ose një zë që lexon tekst, të gjitha me qëllim që të zgjojnë Andin nga gjumi.

26-vjeçari, i cili ka më shumë se 1 milion abonentë në YouTube, tha se ai bëri 16,000 dollarë në vetëm shtatë orë.

Në një video duke folur për përvojën, Andy ndau pamjet e natës me ndjekësit e tij. 

Në video 26 vjeçari duke u zgjuar disa herë gjatë shtatë orëve nga muzikë me zë të lartë dhe shaka me zë.

Në fund të videos, ai shpreh tronditjen e tij kur mësoi sasinë e madhe të parave që shikuesit kanë shpenzuar në një përpjekje për t'i prishur gjumin.

'O Zot, faleminderit shumë', u thotë ai fansave të tij.

'Rekordi i fundit i prishjes së gjumit në botë ishte 6,000 dollarë. 

Personi i parë që fitoi para në këtë mënyrë ishte Twitch streamer Ice Poseidon, i cili fitoi $ 5,000 në tetë orë në 2017.

Transmetimi i tij lejoi shikuesit të përdorin teknologjinë tekst-në-fjalim për të dhënë fotografinë më të mirë të zgjimit të tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco