Kanada/ Gruaja tenton t'i shpëtojë gjobës, duke pretenduar që burri i saj është një qen

Kanada/ Gruaja tenton t'i shpëtojë gjobës, duke pretenduar që burri i saj është një qen

15:12, 27/01/2021
A+ Aa A-

Pasi është ndaluar nga policia, një grua në Kanada, ka pretenduar se bashkëshorti i saj është nje qen dhe se ajo ka dalë për të shëtitur qenin, gjë që lejohet ta bësh gjatë Lockdown-it

Nga e shtuna në Quebec të Kanadasë njerëzit duhet të rrinë brenda nga ora 20:00 deri në 05:00 për të frenuar perhapjen e Covid-19

Megjithatë, nëse dikush ka nevojë të shëtisë qenin mund të dalë edhe përtej këtyre orareve

Të dy ata u gjobitën, pavarësisht se pretenduan se janë brenda rregullave pasi ajo po shëtiste kafshën shtepiake

Sipas Isabelle Gendron nga departamenti i Policisë së Sherbrooke, çifti nuk ishin aspak bashkëpunues dhe deklaruan që nuk do e paguanin gjobën .

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco