Protestuesit libanez thirrje ushtrisë: Hiqni uniformat dhe vishini përsëri me nder

Protestuesit libanez thirrje ushtrisë: Hiqni uniformat dhe vishini përsëri me nder

21:03, 08/08/2020

Gjatë protestave të dhunshme që kanë përfshirë kryeqytetin e Libanit, ushtria është përplasur me protestuesit në autostradën kryesore të Bejrutit.

Në përjekje për të shpërndarë protestuesit, ushtria i ka qëlluar me shkopa gome ndërsa këta të fundit u kundër përgjigjen me gurë dhe sende të tjera të forta.

Sipas raportimeve nga mediat lokale, protestuesit i kanë bërë thirrje ushtrisë që të heqin uniformat dhe ti veshini përsëri me nder.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco