Pamje të reja të frikshme nga Bejruti/ Filmohet nga afër zjarri fillestar dhe shpërthimet pasuese

Pamje të reja të frikshme nga Bejruti/ Filmohet nga afër zjarri fillestar dhe shpërthimet pasuese

19:05, 05/08/2020

Pasditen e djeshme, dy shpërthime të fuqishme shkaku i së cilave ende nuk dihet, kanë goditur mbrëmë kryeqytetin e Libanit, Bejrutin.

Shpërthimet e djeshme janë krahasuar me ato në Hiroshima dhe Nagasaki, derisa pamjet nga Bejruti janë apokaliptike.

Momenti i shpërthimit është kapur nga disa kënde të ndryshme, por një video e pa transetuar deri më tani në Twitter është bërë virale në rrjet.

Në këtë video shihet momenti i dy shpërthimeve të njëpasnjëshme që goditën dje Bejrutin.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco