'Sussex Royal'/ Mbretëresha ndalon Princ Harryn dhe Meghan Markle të përdorin markën mbretërore pas…

'Sussex Royal'/ Mbretëresha ndalon Princ Harryn dhe Meghan Markle të përdorin markën mbretërore pas…

22:45, 21/02/2020

Princit Harry dhe Meghan Markle u është ndaluar përdorimi i markës S Sussex Royal ’në jetën e tyre të re jashtë Familjes, konfirmoi sot zëdhënësja e tyre.

Duka dhe Dukesha kishin qenë në diskutime me ndihmësit në lidhje me përdorimin e fjalës 'mbretërore', me të cilën ata planifikuan të forcojnë sipërmarrjet e ardhshme, pasi u larguan nga detyrat e vijës së parë muajin e ardhshëm, raporton Dailymail.

Zëdhënësi i tyre tha: 'Ndërsa Duka dhe Dukeshja janë përqendruar në planet për të krijuar një organizatë të re jofitimprurëse, duke pasur parasysh rregullat specifike të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për përdorimin e titullit Royal, prandaj është pajtuar që organizata e tyre jofitimprurëse, kur është shpallur këtë pranverë, nuk do të emërohet Sussex Royal Foundation.

'Duka dhe Dukesha e Sussex nuk kanë ndërmend të përdorin "SussexRoyal" pas pranverës 2020. "

Aplikimet e markave tregtare të caktuara për fondacionin bamirës janë tërhequr gjithashtu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco