Po pastronin shtëpinë pas festës, çifti fiton 1.8 milion $

Po pastronin shtëpinë pas festës, çifti fiton 1.8 milion $

02:42, 24/11/2018

Një çift nga Luiziana ka më shumë se një milion arsye për të qenë mirënjohës pasi ka gjetur një biletë fituese lotarie, ndërsa pastron për Falënderimet.

Tina Ehrenberg tha se ajo gjeti disa bileta të llotarisë në tryezën e saj. Një prej atyre biletave fitoi një çmim çmim prej $ 1.8m (£ 1.4m).

Bileta fituese u gjet rreth dy javë para se ajo të ishte vendosur të skadonte, përcjell syri.net.

"Ne vazhduam të kontrollonim numrat përsëri dhe përsëri", tha Harold Ehrenberg për Korporatën e Lotarisë të Luizianës

Ai tha se mendonte se kishin shikuar gabim ndonjë numër dhe nuk  mund ta besonin, por pastaj e kuptuan që ishin fitues.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco