FOTO/ Nis puna për rindërtimin e statujës së Messit

FOTO/ Nis puna për rindërtimin e statujës së Messit

19:40, 11/01/2017

Kanë nisur punët për riparimin e statujës së Lionel Messit në Buenos Aires të Argjentinës.

Statuja e bronzit, e prezantuar në qershor të vitit të kaluar, dje ishte vandalizuar dhe ishte ndarë në gjysmë.

Tani qyteti argjentinas ka njoftuar se riparimi i statujës ka nisur.

“Statuja e Lionel Messit ishte viktimë e një akti vandal që e la skulpturën e futbollistit pa pjesën e sipërme. Kanë nisur punët në riparimin e saj”, thuhet në njoftim.

Statuja ishte ngritur vitin e shkuar pasi superylli i Barcelonës, Messi, kishte njoftuar për pensionim nga kombëtarja argjentinase – vendim për të cilin më vonë u bë pishman.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment