Suarez hakmerret, zbulohet arsyeja e mungesës në mbrëmjen gala të FIFA-s

Suarez hakmerret, zbulohet arsyeja e mungesës në mbrëmjen gala të FIFA-s

10:10, 11/01/2017

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ashtu si shokët e skuadrës nuk udhëtoi për mbrëmjen gala të FIFA-s pasi kishte një arsye akoma edhe më të fortë.

Me justifikimin se Barcelona po përgatitej për ndeshjen e së mërkurës kundër Atletic Bilbaos, uruguaiani nuk mund ta harrojë edhe inatin me FIFA-n.

“La Nacion de Argentina” raporton se Suarez vazhdon të jetë i zemëruar me FIFA-në për dënimin e dhënë ndaj pas kafshimit të mbrojtësit talian Giorgio Chiellini në Kampionatin botëror 2014.

Dënimi bëri që ai të detyrohej të priste gjatë për të debutuar për Barcelonën, tre muaj pas transferimit në këtë klub. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment