Bomberi i Kombëtares shqiptare refuzon ofertën 1 milion euro në sezon nga Shakthar Donjesk

Bomberi i Kombëtares shqiptare refuzon ofertën 1 milion euro në sezon nga Shakthar Donjesk

20:55, 10/01/2017

Merkato e Janarit ka ditë që është hapur zyrtarisht dhe shuam skuadra dhe lojtar po ndërhyjnë për të gjetur vendin dhe lojtarin e duhur për pjesën e dytë të sezonit.

Jashtë kësaj merkatoje nuk kanë ngelur as lojtarët e Kombëtares shqiptare.

Ditën e sotme një burim i tha Syri.net se sulmuesi bomber i Kombëtares, Sokol Cikalleshi ka refuzuar në ofertë të majme nga skuadra e njohur ukrainase.

Cikalleshi ka refuzuar ofertën prej 1 milion eurosh në sezon të Shakthar Donjesk.

Bomberi kavajas i ka kërkuar skudrës së madhe 1.5 milion euro në sezon, çka është refuzuar nga presidenti i klubit. Cikalleshi që prej dy sezonesh luan tek skuadra turke e Bashak ShehirSpor merr një pagë prej 650 mijë eurosh në sezon.

Aktivizimi i pakët në sezonin e fundit ka lënë përshtypjen sikur Cikalleshi do të largohej nga kampionati turk por vet lojtari ka mohuar në mënyrë kategorike lajmi për një largim të mundshëm.

Lexo edhe

Komentet

Shto koment