E konfirmon FBI: Po hetojmë lidhjet e Trump me Putin

E konfirmon FBI: Po hetojmë lidhjet e Trump me Putin

16:12, 20/03/2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo bashkërendimi të mundshëm mes fushatës zgjedhore të Trump-it me qeverinë e Rusisë.

“Jam autorizuar nga DOJ (Departamenti i Drejtësisë) për të konfirmuar se FBI-ja është duke hetuar përpjekjet e Qeverisë së Rusisë për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016”, ka thënë Comey.

Kjo përfshin edhe lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të fushatës së Trumpit dhe agjenteve të Rusisë, ka shpjeguar ai. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment