Zyrtare/ Një grek me pasaportë australiane, Tottenham prezanton trajnerin për sezonin e ardhshëm

Zyrtare/ Një grek me pasaportë australiane, Tottenham prezanton trajnerin për sezonin e ardhshëm

08:42, 10/06/2023

Pas një sezoni të turbullt, Tottenham emëroi një trajner të ri për sezonin e ardhshëm dhe fjala është për Ange Postecoglou, ekspertin grek me pasaportë australiane. Ai ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2027 me Spursat.

Postecoglou mbërrin në Londrën Veriore nga skocezët e Celtic, me të cilin fitoi në mënyrë dominuese kurorën e dyfishtë.

Në Australi drejtoi kombëtaret U17 dhe U20 të këtij vendi, si dhe ishte trajner i kombëtares A.

Sa i përket klubeve, para Celtic-it ai ka drejtuar Brisbane Road dhe Melbourne Victory.

Para se të vinte në tokën evropiane, ai drejtoi klubin japonez Yokohama për tre vjet.

 

 

Ai ka lindur në Athinë, por i gjithë rrugëtimi i tij në futboll si lojtar, më vonë si trajner, e lidhi me Australinë.

Gjelat e mbyllën sezonin vetëm në pozitën e tetë të Premier League dhe nuk do të luajnë në skenën Europiane sezonin e ardhshëm.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco