Sulmuesi i Kombëtares U-19 firmos kontratën e parë si profesionist

Sulmuesi i Kombëtares U-19 firmos kontratën e parë si profesionist

20:41, 24/04/2024

Sulmuesi i kombëtares U-19, Luis Buzi, ka firmosur kontratën e tij të parë si futbollist profesionist.

Klubi që konkurron në Serie B, Sudtirol, njofton se 18-vjeçari shqiptar do të jetë pjesë e skuadrës së tyre deri më 30 qershor 2027.

Luis Buzi ka filluar të luajë futboll në moshën 6-vjeçare, ndërsa me klubin e Sudtirol u bashkua në vitin 2013.

Sa u përket kombëtareve të moshave të Shqipërisë, Luis Buzi ka luajtur për skuadrën U-18 dhe U-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco