Munishi: Ka shumë servilitet në futbollin e Kosovës

Munishi: Ka shumë servilitet në futbollin e Kosovës

07:42, 27/03/2023 Trajneri i mirënjohur Ismet Munishi ka thënë se ka probleme në futbollin e Kosovës, të cilave, sipas Munishit duhet t’u gjendet zgjidhja.
 
“Por si duket jemi në një tranizicion dhe jam i zhgënjyer nga mentaliteti i njerëzve që merren me Futboll, ka shumë servilitet”, ka theksuar Munishi.
 
Ndërsa ka pasur kritika se në futbollin kosovar ka shumë pak këshilla, sipas Munishit.
 
“Ka shumë tradhti në futbollin kosovar. Apo kupton ne duhet t’i largojmë këto standarde nëse dëshirojmë që të përparojmë në futboll”, ka përfunduar ai duke bërë thirrje që të largohemi nga ky mentalitet e dhe të mendojmë ndryshe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco