‘Dridhet’ Barcelona: Me kontratën aktuale, Gavi, mund të largohet falas në verë

‘Dridhet’ Barcelona: Me kontratën aktuale, Gavi, mund të largohet falas në verë

19:18, 21/03/2023

Me lajmin e sotëm se apeli i Barcelonës për të regjistruar Gavi si lojtar i ekipit të parë është refuzuar , “sirenat” e merkatos po i trembin sërish blaugranët.

Siç shpjegohet nga “The Athletic”, në kontratën aktuale të spanjollit, kontratën për të rinjtë, ka një klauzolë që e lejon atë të fillojë nga e para verë e ardhshme.

Mbetet për t’u parë si do të veprojë klubin katalan, por siç bëhet me dije ata do ta apelojnë vendimin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco